Youtube


  Pensionet në bankë. të moshuarit mund të tërheqin pagesën në bankomate

  HD
  1:15
  автор | дата 25.05.2017
  • 471
  • 2
  • 0
  Проголосовало пользователей: 2
  Detaje të reja kanë dalë nga vrasja e dyfishtë ditën e djeshme në Vlorë, ku mbetën të vdekur nga një breshëri plumbash kreu i OSHEE-së Roland Saliu dhe pronari i një televizioni privat Mirvjen Hyseni. Policia ka bërë me dije, se automjeti me të cilën kanë bërë atentatin autorët, ishte vjedhur disa ditë më parë në qytetin e Durrësit. Deri tani janë shoqëruar 20 persona dhe po hetohet në pistën e hakmarrjes, Një dëshmitar në ngjarje është vajza e mitur e biznesmenit Hyseni, e cila ka parë të gjithë skenën e tmerrshme. Të gjithë pensionistët, duke nisur që sot, mund të tërheqin pensionet e tyre në bankë. Instituti i Sigurimeve Shoqërore ka njoftuar se janë eliminuar të gjitha proçeduarat që bëheshin në letër për marrjen e të dhënave për sigurimet shëndetësore, pasi tani ato mund t'i gjejmë online. Ndërkohë, për pensionistët nuk do të ketë asnjë pagesë shtesë. Për të gjithë personat e apasionuar pas suvenireve, Bashkia e Tiranës po organizon një konkurs për përzgjedhjen e 40 produkteve më të mira, të frymëzuara nga qyteti. Lajmin është bërë publik nga kryetari i Bashkisë Erion Veliaj, i cili ka theksuar se do ndahen 4 çmime kryesore dhe 36 çmime të tjera motivuese për fituesit. ------------------------------------------ IN Tv Albania Follow us: http://facebook.com/intvalbania http://twitter.com/intvalbania http://instagram.com/intvalbania Offcial website: http://intv.al
  ЕЩЁ
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 26.05.2017
  Përdorimi i vellos së zezë, në fenë katolike lidhet me miratimin e jetës së një murgeshe. Rituali daton që në Romën e Lashtë, por vazhdon të ndiqet edhe në ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 25.05.2017
  Në vazhdën e njohjes së familjeve të politikanëve, sot do të sjellim familjen e kryeministrit Edi Rama. Si kanë ndryshuar daljet e tij në publik, fillimisht me Gregun ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 25.05.2017
  Sulmi terrorist në Britani ka alarmuar jo vetëm Evropën, por edhe krerët e shteteve të tjera. Në Samitin e NATO-s është dhënë drita jeshile për bashkimin e ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 25.05.2017
  Kabineti i qeverisë së re të Maqedonisë është drejt finalizimit. Deklarata është bërë nga deputeti i BDI-së Artan Grubi. Për partitë shqiptare janë rezervuar 8 ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 25.05.2017
  IN Tv Albania Follow us: http://facebook.com/intvalbania http://twitter.com/intvalbania http://instagram.com/intvalbania Offcial website: http://intv.al.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 25.05.2017
  Shekuj më parë pëllumbat përdoreshin si lajmëtarë për dërgimin e mesazheve në distanca të gjata, por në shekullin XXI kanë gjetur një përdorim tjetër.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 05.12.2016
  Me date 2 dhjetor 2016, klasa 11-B(Bilinguale) e shkolles ''Gjergj Kastrioti'' zhvilloi nje vizite ne qendren ditore te te moshuarve nen shoqerine e mesuese ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 25.05.2017
  Është mbajtur në Bruksel Samiti i NATO-s, ku kanë marrë pjesë krerët e vendeve anëtare. Pas Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, i pari që ka mbërritur nga ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 25.05.2017
  Oraret e mbajtjes së komisionit të Vettingut në varësi të fushatës zgjedhore kanë shkaktuar debate mes anëtarëve të djathtë dhe të majtë në këtë komision.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 20.02.2017
  Levizja prinderore per mbrojtjen e lobimin e te drejtave per personat me aftesi te kufizuara,organizoj nje takim sensibilizues ne Fier. Takimi eshte mbajtur me ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 25.05.2017
  Rreshjet e shiut që kanë përfshirë ditën e sotme vendin, kanë shkaktuar edhe përmbytjet e para. Ndër qytetet ku situata duket më problematike është Tirana, ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 09.05.2017
  Tensionet në rritje mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut kanë bërë që mijëra qytetarë në të gjithë Phenianin të evakuohen. Autoritetet kanë gjetur një mënyrë ...
  • СКАЧАТЬ
  Популярные тэги
   Сейчас смотрят
   Пользователи