Youtube


  Perfaqesohu

  HD
  18:54
  автор | дата 20.10.2017
  • 204
  • 5
  • 0
  Проголосовало пользователей: 5
  Ndërtimi në Parkun Arkeologjik të Butrintit! Midis përfaqësueses së Qeverisë që e quan investim dhe ndërtim të përkohshëm ndërhyrjen me struktura dhe materiale të rënda ndërtimi nga 40 m³ beton që përkthehet, 90 ton beton, të deklaruar nga vetë Ministrja e Kulturës Znj. Mirela Kumbaro. Nga ana tjetër vështirësia për të marrë një lejë të rëndomtë zhvillimore ndërtimi si p.sh ndrimi i pllakave përpara lokalit nga Pushteti Vendor nga cdo qytetar i thjeshtë i Repubklikës dhe komoditeti i kësaj Leje Ndërtimi mu në zemër të Parkut Arkeologjik të Butrintit, e nxjerrë jo vetëm shpejt e shpejt, por Ministrja duket se është investuar dhe zënë ngushtë përpara kësaj situate për të mbrojtur legjitimitetin e këtij ndërtimi, dhe për të treguar që është ndërtim ku cdo kush që do kishte shfaqur interesin te investonte ne Butrint leja do I jepej menjëherë, lejë që në rastin konkret dukshëm të jep përshtypjen e nje qoke, që Qeveria i bën një Sipërmarrësi për interesa personale. Dhe nga ana tjeter, cudia, dyshimi, mos konkludimi racional i mendimit në këtë investim të "përkohshëm", në Parkun Arkeologji të Butrintit, pse Qeveria e merr këtë risk përpara opinionit publik!? Pra është një investim/ ndërtim kundrejt direktivave të UNESCO-s dhe në harmoni me kushtet teknike që kërkohen në këto raste ndërtimi!? Apo opinioni publik dhe ata që e drejtojnë këtë zë, kanë interesa të tjera politike dhe jo politike për të penguar investimin ndërtimor zhvillimor provizor në Butrint!? Pyetjet që ngrihen për përgjigje nga Ministria e Turizmit: 1- A cilat kushte mund të quhen 40 m³ beton, që janë 90 ton beton, strukturë e lëvizshme!? 2- Sa e aksesueshme është për publikun kontrata e Ministrisë së Turizmit që ka bërë me Investitorin!? 3- A janë zbatuar kushtet e lejës së ndërtimit dhe si!? 4- A është nxjerrë një Raport Arkeologjik përpra së të fillonin investimet ndërtimore!? Këshilla e moderatorit: Shëndetin, Humorin në rradhë të parë, mos harroni, për të tjerat kujdeset Neni 59 i Kushtetutës! Mesazhi i moderatorit: Kjo është Demokracia! Pushtetin e ke Ti! Mirëpërdore atë! Bëju pjesë aktive e programeve tona ne PERFAQESOHU Slogan i moderatorit: . . .këtu dëgjohet fjala juaj! . . .këtu faktorizohet kauza juaj! . . .këtu i hap veshët edhe Qeveria! Faleminderit që na ndoqët, Shikim të këndshëm, regjistrohuni për të parë videt e reja. Për t’u bërë pjesë LIVE e emisionit si i ftuar apo si audiencë (publik) na kontaktoni. Për Reklama, Donacione, Sopnsorizime, Mbështetje, apo Filantropizëm, na kontaktoni: One Man Show: Renaldo Bregu Mundësuar nga: Subjektit PERFAQESOHU Mbështetur nga: jemi në kërkim të një mbështetësi serioz Falenderojmë: interlokutorin Operator: Raqka,
  ЕЩЁ
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 12.06.2013
  Nje emision nga Qendra "E Drejta qe Buron nga Ligji" (DBL), rreth fenomeneve sociale, aktualitetit, te ftuar, hulumtime dhe investigime te trajtuara me ironi, ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 02.06.2013
  Nje emision nga Qendra "E Drejta qe Buron nga Ligji" (DBL), rreth fenomeneve sociale, aktualitetit, te ftuar, hulumtime dhe investigime te trajtuara me ironi, ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 11.01.2016
  Pershkrimi do behet ne vazhdim, ose kur te gjejme donacione ;) Faleminderit,
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 07.08.2014
  Mesazhi i Moderatorit: - Kjo është Demokracia! - Pushtetin e ke Ti! - Mirëpërdore atë! - Bëju pjesë aktive e programit Social Show “Demarkacion”, Për t'u bërë ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 10.12.2013
  U aksidentua pa dashje duke care seriozisht brylin e djathte! Mori sherbimin mjekesore tek Poliklinika Nr. 2, ku edhe banon, me rekomandimin per te ardhur ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 07.11.2015
  Tema: Laguna Blu & Qerret-izmi i Shqipërisë Kategoria: Argëtim & Humor (në kërkim të seriozitetit) Përshëndetje zonja dhe zotërinj, Përshëndetje vajza dhe ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 04.12.2015
  Tema: . . .deri dje Ramiu/ Edi Rama na lutej, mbani kontaktet e mia personale dhe më njoftoni për cdo gjë! . . .sot Kryeministri ne facebook, as LIKE & Koment ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 14.06.2015
  Tema: Nje divan te denje per Lulzim Basha qe te shtrije kembet! Kategoria: Argëtim (në kërkim të seriozitetit) Mundësuar nga: Mbështetur nga: Falenderojmë: ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 30.12.2015
  Tema: Reforma në Drejtësi! . . .për 23 vjet një fjalë të keqe nuk kishim dëgjuar!? Kategoria: comedy & entertainment (në kërkim të seriozitetit) Përshëndetje zonja ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 09.12.2013
  Qytetari Krenar KAJO, eshte nje nga shume qytetare te tjeter te cileve u mohoet Sherbimi Shendetesor Publik, ne nje rast emergjence, aksidenti, pikerisht ne ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 17.03.2015
  I ftuar: Z. Irfan Gjeci, nga gazeta “Molla e Shendetit” Tema: Plagjiiatura dhe e Drejta e Autorit ne Shqiperi, perpara indiferences se autoriteteve!? Kategoria: ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 15.07.2015
  E ftuar: Enkeleida Hysa, (në cilësinë e juristes) Tema: Cfarë e pengon Shqiperinë në hyjë në BE!? Kategoria: Sociale Mundësuar nga: Mbështetur nga: ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 20.06.2016
  Drejtuar Bashkise Tirane Kërkesë për ndërhyrje urgjente për Pasigurinë Rrugore Kombinat Subjekti “Përfaqësohu”, duke marrë shkas nga takimet e fundjavës ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 23.06.2016
  Drejtuar Bashkise Tirane Kërkesë për ndërhyrje urgjente për Pasigurinë Rrugore Kombinat Subjekti “Përfaqësohu”, duke marrë shkas nga takimet e fundjavës ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 28.07.2014
  Mesazhi i Moderatorit: - Kjo është Demokracia! - Pushtetin e ke Ti! - Mirëpërdore atë! - Bëju pjesë aktive e programit Social Show “Demarkacion”, Për t'u bërë ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 22.10.2014
  I ftuar Z. Dhimiter Kocaqi, administrator pallati, i cili shpreh nevojat dhe veshtiresite e administrimit te bashkepronesise neper pallate, duke filluar qe nga disa ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 03.11.2017
  Facebook shet shërbime në Shqipëri dhe nuk paguan asnjë qindarkë TAKSA!? Nga njëra anë Qeveria po i bie gjoksit, përpara vetes, ndërkombëtarëve dhe ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 27.12.2013
  Eshte e veshtire te dallosh vjedhjen nga marrjen e disa pllakave bronxi ne kete Monument!? Disa thone qe i kane vjedhur! Vjedhje do te thote te perpiqesh te ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 06.08.2014
  Ne Plazhin e Qerret-it pervec Plazhit shume te paster, mund te shikoni shtepi apo vila pa murr rrethues, pa betonite, madje dhe pa kangejlla. Kjo panorame me ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 16.11.2015
  Tema: Ty(u)neli i Krrabës dhe sikleti i Ambasadorit Gjerman!? Kategoria: comedy & entertainment (në kërkim të seriozitetit) Përshëndetje zonja dhe zotërinj, ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 15.05.2013
  Nje emision nga Qendra "E Drejta qe Buron nga Ligji" (DBL), rreth fenomeneve sociale, aktualitetit, te ftuar, hulumtime dhe investigime te trajtuara me ironi, ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 18.09.2016
  Kjo video eshte nje motivim i qarte per te gjithe punemarresit e pakenaqur ne pune, pavaresisht sesa shume leke ata paguhen.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 13.09.2015
  E ftuar: Znj. Hatixhe Koka, (në cilësinë e banores së Sanatoriumit Tiranë) Tema: Le që të lenë pa ujë, por kanë kurajon edhe të paragjykojnë! Kategoria: Sociale ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 14.05.2015
  E ftuar: Rexhep Shaka, (Kryetari Shoqatës Komunitetit Egjiptian Librazhd) Tema: Komuniteti Egjiptian në Librazhd Kategoria: Sociale Mundësuar nga: ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 21.11.2015
  I ftuar: Eraldo Meshini, në cilësinë e Studiuesit të Ekonomisë Sociale Tema: Nga ftesa e Ramiut (Kryeministrit) ndaj Hong Kong-asve për të investuar në Shqipëri ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 11.10.2014
  Duket sikur vetem Bota Perendimore, apo vetem Shtetet ne niivel Global jane te shqetesuar per fenomenin e papritur Shteti Islamik (ISIS) Por gabohemi, ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 07.04.2015
  I ftuar: Z. Eraldo Meshini, Ekspert i pavarur Ekonomie Tema: Si dallohet varferia pa Minimumin Jetik Zyrtar!? Kategoria: Ekonomi Falenderojme: Hotel Ferrari, ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 23.11.2013
  Mesazhi i Moderatorit: Shëndetin, Humorin në rradhë të parë, mos harroni, për të tjerat kujdeset Neni 59 i Kushtetutës. - Kjo është Demokracia! - Pushtetin e ke ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 08.11.2015
  Tema: mikro çip nën lëkurë (subcutaneous microchip), çfarë arritje, n.q.s na i vendosin atë në b*th! Kategoria: comedy & entertainment (në kërkim të seriozitetit) ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 15.04.2015
  I ftuar: Z. Rami Hadroj, (komuniteti Rom) Tema: Cfarë ka ndryshuar në komunitetin Rom!? Kategoria: Sociale Mundësuar nga: Mbështetur nga: Falenderojmë: ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 18.11.2013
  Tek Sheshi Italia, Parkimi nentokesor i bllokuar per dy vjet, ose nuk kuptuam ku po punohej, ose nuk na tregojne hyrjen e parkimit!
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 07.09.2015
  E ftuar: Xhenisa Shehu, (në cilësinë e frymorit me ndergjegje te larte) Tema: Kush e ka parë Zotin!? Kategoria: Sociale Mundësuar nga: Mbështetur nga: ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 06.04.2015
  E ftuar: Znj. Enkeleida Hysa, Avokate, Juriste Tema: A eshte e nenvleresuar femra ne shoqeri, ku dhe si!? Kategoria: Edukim, Sensibilizim Falenderime: Hotel ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 19.02.2015
  I ftuar Z. Ali Plaka, Cfare lodhje eshte rruga nga e drejta e shkruar ne ligj deri ne arritjen e asaj qe te takon me ligj!? Eshte aq rruge e gjate dhe lodhje, raskapitje ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 10.05.2015
  I ftuar: Z. Shefki Çota, Kryetar i Bashkise Librazhd Tema: Rikandidimi per Kryetar Bashkie ne Librazhd, as majtas, as djathtas, a do te thote pergjegjesi e vertete ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 07.08.2014
  Mesazhi i Moderatorit: - Kjo është Demokracia! - Pushtetin e ke Ti! - Mirëpërdore atë! - Bëju pjesë aktive e programit Social Show “Demarkacion”, Për t'u bërë ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 12.05.2015
  Te ftuar: Takim me qytetaret e Librazhdit Tema: Si organizimi i qytetareve rrit peshen e zerit te tyre ndaj autoriteteve Kategoria: Sociale Mundësuar nga: ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 18.11.2014
  E ftuar Znj. Mimoza Terkuci, si mijera qytetare te tjere qe ka deshire te paguaj energjine po nuk mundet, ngre shume pyetje! Duke filluar qe nga Ndihma ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 10.12.2017
  Instikti për të përvetësuar padrejtësisht pronën e tjetrit dhe risku i konfliktit!? Sa mund të jetë numri i famijeve shqiptare që janë në konflikt për pronën!
  • СКАЧАТЬ
  Популярные тэги
   Сейчас смотрят
   Пользователи